معرفی کلیک

با هدف ایجاد پیوستار آموزش، پژوهش و نوآوری و تقویت فرهنگ کارآفرینی، فاز اول شبکه نوآوری در دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور آغاز به کار می‌کند. هم‌چنین در این مراسم بیش از ۳۰ محصول دانش‌بنیان دانشکده‌های فنی رونمایی خواهد شد.
این پیوستار در راستای سیاست‌های کلان کشور جهت توسعه محصولات و خدمات دانش‌بنیان متکی به تحقیقات اصیل، هدفمند، میان و فرارشته‌ای و همگرا است تا حرکت به سمت تولید ثروت دانش‌بنیان پایدار، فراگیر و تاب‌آور در مسیر تحولات جهانی بوده و مهم‌تر از آن، نوآوری و کارآفرینی دانش‌بنیان به یک فرهنگ در سطح جامعه تبدیل شود.
در این شبکه، تعدادی مرکز نوآوری در قلب دانشکده‌ها ایجاد می‌شود، که در آنها مجموعه‌های نو فارغ‌التحصیلانی که با همکاری یکدیگر پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی خود را برای تولید فناوری‌های دانش‌بنیان به انجام رسانده‌اند، تا مدت یک سال استقرار یافته و در این مدت از خدمات لازم برای کسب مهارت جهت ورود به بازار علم و فناوری بهره خواهند برد.
فارغ‌التحصیلان به واسطه استقرار در داخل دانشکده‌ها دسترسی کامل به مجموعه‌های آزمایشگاهی و استادان خود را داشته و لذا در این مدت از محیط دانشی و زیرساختی قبلی خود جدا نشده و از آن استفاده می‌کنند.هم‌چنین به دلیل استقرار در دانشکده‌ها، هم امکان جذب دانشجویان دانشکده را به صورت عضو همکار در پروژه خواهند داشت و نیز می‌توانند در تعریف و اجرای پروژه‌های دانشجویی در جهت تکمیل و ارتقای محصولات خود با استادان همکاری و مشارکت کنند. حضور فارغ‌التحصیلانی که در مسیر کارآفرینی فعال هستند، در دانشکده و در معرض دید دانشجویان، موجب فرهنگ‌سازی و افزایش تمایل به کارآفرینی در دانشجویان و نهایتاً ماندگاری و پایداری در کشور خواهد شد.